Miks peaks investeerima kvaliteetsesse šampooni ja palsamisse?

Miks on odavatel juuksehooldustoodetel halb maine?

Kui me räägime juuksehooldustoodetest, siis „tavaliselt saame seda, mille eest maksame“, nagu ütleb meie Douglase juuksespetsialist. Odavad šampoonid tulevad enamasti masstootmisest ning sisaldavad suurema tõenäosusega karmimaid puhastusaineid ja kemikaale, mis võivad tundlikku peanahka ärritada.

Kõige tuntum ja levinum koostisosa on naatriumlaurüülsulfaat (ingl Sodium Laurel Sulphate, SLS). Seevastu kallimatesse šampoonidesse lisatakse sageli kvaliteetsemaid koostisosi, näiteks eeterlikke õlisid, taimseid või puuviljaekstrakte ja ravimtaimi.

Odavamad šampoonid ja palsamid võivad sisaldada selliseid koostisosi nagu parabeenid, sulfaadid ja silikoonid, mis muudavad juuksed näiliselt terveks. Juuste seisukorda need siiski ei paranda.

 

Need koostisosad, mida odavamad juuksehooldustooted sageli sisaldavad, eemaldavad juustelt loomuliku rasu, tekitades sellega lisaprobleeme neile, kellel on niigi kuivad juuksed. Ka värvitud juuste omanikele ei pruugi need koostisosad sobida. Odavad vahendid lähevad hästi vahule, mis võib jätta mulje, et juuksed saavad eriti puhtaks. Tegelikult tekitavad tugeva vahu potentsiaalselt kahjulikud pesuained, mis soodustavad juuste kuivust.

Odavate šampoonide pikaajalise kasutamise tulemusel võivad sünteetiliste ainete jäägid juustele koguneda. Silikoone sisaldav palsam, mis jätab juuksed küll siledaks ja läikivaks, võib aga aja jooksul juukseid kahjustada ja põhjustada nende katkemise.

Fakt on see, et supermarketi toodete kasutamisest saadav rahaline sääst kahvatub selle kasu kõrval, mida võib saada kvaliteetsetest toodetest.

 

On oluline mõista, et odavad tooted on valmistatud odavast toorainest, mis võib tuua juustele rohkem kahju kui kasu.

Kuidas leida õiged tooted?

Šampooni ja palsami valimisel uurige pakendi tagaküljel loetletud koostist.

Mida tasuks vältida ja mis võiks anda parimaid tulemusi?

Kui koostisosade seas on mõni järgmistest ainetest, soovitame enne ostu tegemist tõsiselt järele mõelda:

  • Sodium Lauryl Sulphate / Sodium Laureth Sulphate
  • Silikoon (Silicone)
  • Lõhnaained
  • Kunstlikud värvained
  • Alkohol
  • Kloor

Selle asemel leidke tooted, mis sisaldavad looduslikke koostisosi, mis toidavad ja kaitsevad loomulikke ja/või värvitud juukseid. Püüdke valida tooted, mis on mõeldud teie juuksetüübile, näiteks rasustele, lokkis, kuivadele, õhukestele või muud tüüpi juustele.

Pidage kindlasti meeles, et tugevatoimeliste sulfaatideta šampoonid ei vahuta sama hästi, kuid see ei tähenda, et need ei toimi. Aja jooksul võite hoopis tähele panna, et juuksed tunduvad puhtamad ja vähem rasused ning neid peab harvem pesema.

Molekuli suurus on oluline

Molekuli suurus on veel üks tegur, millest oleneb, kui puhtaks šampoon juuksed peseb. Mida väiksem molekul on, seda sügavamale juustesse see tungib.

Kuna paljudes odavama hinnaklassi šampoonides kasutatakse suuremaid molekule, võib toote kasutegur olla üsna väike.

Kallimates šampoonides kasutatakse väikeseid, odavamates aga suuri silikoonimolekule, mis ei tungi juustesse, vaid jäävad juuksepinnale.

Mis aga puudutab silikoone – neid ühendeid, mis muudavad juuksed pehmeks ja siledaks –, siis tuleks hoiduda nn halbadest silikoonidest. Odavate šampoonide kasutajad peavad tõenäoliselt oma juukseid sagedamini pesema.

Šampoon ja palsam ladestuvad kihthaaval juustele, mis paneb teid arvama, et juuksed on rasvased või peanahk toodab liiga palju rasu. Tegelikult on tegemist suure molekuliga silikoonide kuhjumisega juustele.

Sügavpuhastavad šampoonid saavad selle probleemiga hakkama, kuid neid ei tohi sageli kasutada.

Kuidas juukseid õigesti pesta?

Olete leidnud selle õige šampooni ja palsami, mis sobib teie juustele. Kuidas aga juukseid pesta, et toodetest maksimaalset kasu saada?

Esiteks pidage meeles, et kuum vesi on juustele kahjulik, seepärast keerake veetemperatuur jahedamaks.

Kui olete juuksed märjaks teinud, valage peopesale veidi šampooni, kuid mitte rohkem kui 20-sendise mündi suuruses koguses. Hõõruge šampoon üksnes juuksejuurtele, vältides juukseotsi. Masseerige pestes põhjalikult peanahka, nagu seda salongis tehakse.

Umbes minuti pärast loputage šampoon juustelt korralikult maha (jaheda veega) ja pigistage liigne vesi õrnalt juustest välja.

Nüüd võtke palsam. Vajaminev kogus oleneb juuste pikkusest ja paksusest, kuid kasutusviis on sama. Kandke palsam juuksepikkusele, kuid vältige juuksejuuri.

Laske palsamil mõni minut mõjuda, seejärel loputage juukseid taaskord jaheda veega.

Kui järgite neid nõuandeid ja kasutate toimivaid tooteid, muutuvad teie juuksed aja jooksul tugevamaks ja tervemaks ega katke enam nii kergesti.

Luksuslikud šampoonid võivad olla oma hinda väärt

Te maksate kvaliteetsete koostisosade ning nende arendamiseks kasutatud tehnoloogia ja uurimistöö eest. Professionaalseks kasutuseks mõeldud šampoon sisaldab juustele vajalikke kvaliteetseid koostisosi täiuslikult tasakaalustatud vahekorras. Olenemata šampooni maksumusest võib kindlalt öelda, et kõrgem hind on sageli täiesti põhjendatud.

Kommentaarid

Kirjuta kommentaar

ILUMAAILM ON NÜÜD VEELGI LÄHEMAL!

LAADIGE ALLA MEIE RAKENDUS!